Zlepšujeme jazykové
vzdelávanie na školách

Našou ambíciou je rovnocenne jazykovo vzdelávať deti z bilingválnych aj nebilingválnych rodín, pomôcť im získať jazykové kompetencie, zvyšovať potenciál, rozvíjať kreativitu a riešiť mnoho problémov každodenného života.

Program Leader, Spoluzakladateľ

Ivana ROSOVÁ BArts. MBA​

Po dlhých rokoch v zahraničí som sa vrátila na Slovensko a hľadala ideálnu školu pre svoje dieťa. Zistila som, že bežné verejné školy neposkytujú adekvátne vzdelávanie pre bilingválne rodiny. S túžbou vytvoriť inkluzívne prostredie pre moje dieťa sme spolu s ostatnými rodičmi vytvorili iniciatívu, ktorá sa časom pretvorila do projektu vhodného pre všetky deti s podobnými potrebami a cieľom ktorej je poskytovať kvalitné bilingválne vzdelávanie, aby deti mohli rásť v prostredí, kde sa cítia doma, majú priateľov a rovnako sú úspešní v dvoch jazykoch. S radosťou pracujem na tomto projekte už tretí rok a verím v jeho pozitívny dopad na vzdelávanie detí na Slovensku.

Program Developer, Spoluzakladateľ

Ing. Zuzana DECKER

V rámci programu BILIS sa snažím naplniť moje dlhodobé túžby vytvoriť prostredie, kde sa deti môžu cítiť priateľsky a komfortne v rámci bezpečného zázemia v okolí svojho domova. Skúsenosťami z výchovy môjho bilingválneho syna na rôznych základných školách v Európe prispievam do celonárodnej iniciatívy BILI school. Podporujem viacjazyčnosť ako kľúčovú zručnosť, najmä u mladých ľudí. Častokrát sa totižto prehliada, že schopnosť dohovoriť sa úzko súvisí s úspešným uplatnením v živote a v pracovnej oblasti. Vďaka kvalitnej jazykovej príprave už v rannom veku môže byť jazyková bariéra slovenských detí minulosťou. S radosťou očakávam otvorenie prvých tried s programom BILIS v školskom roku 2024/2025.

I. Pavelkova 2 (2)

Program Ambassador

Mgr. Ivana Damink-Pavelková

Vytvoriť a zabezpečiť deťom bezpečný priestor plný príležitostí pre ich vzdelávanie a rozvoj je jedna z našich najdôležitejších priorít. Na základe vlastných osobných skúseností, moje tri deti vyrastali v dvojjazyčnom prostredí, môžem potvrdiť, že deti zvládajú ovládanie cudzích jazykov veľmi rýchlo, jednoducho a prirodzene. Taktiež vďaka pracovnej skúsenosti z medzinárodných zahraničných firiem si uvedomujem, že ovládanie cudzieho jazyka je v dnešnom svete veľkou výhodou. Práve preto vidím veľký potenciál a vkladám svoje skúsenosti a podporu do projektu BILIS, je to cesta, ktorá naše deti pripraví na nové možnosti a príležitosti.

Program Metodik

Olivia Berger Sladkovsky

Život ma zaviedol na rôzne miesta a cez mnohé kontinenty od živých ulíc Tajwanu cez historický pôvab Prahy a kozmopolitnú krásu Dubaja až do srdca Európy na Slovensko. Veľmi rada vzdelávam deti a ako učiteľka som mala možnosť vidieť ako mi pred očami doslova rastú. Bolo fascinujúce vidieť ako sa navzájom prepájajú a komunikujú v rôznorodých kultúrnych prostrediach a angličtina im v tom skvele pomáhala. Pracovala som s deťmi vo veku 6 až 12 rokov ako triedna učiteľka, ako učiteľka v dvojjazyčných triedach aj ako podporná učiteľka. Pôsobila som v rôznych školách štátnych, súkromných aj jazykových. Spolupracovala som na vývoji dynamickej metódy vzdelávania tak aby boli hodiny pre žiakov zaujímavé a zábavné. A do bilingválneho programu BILIS vkladám svoju vášeň pre vzdelávanie a bohaté skúsenosti s cieľom vytvoriť nový inovatívny a efektívny učebný postup vzdelávania detí od prvej triedy v prostredí slovenských škôl.

Program Coordinator

Arthur Decker

čoskoro zverejníme 

Program Garant

Prof. Mgr. Zuzana Straková PhD.

čoskoro zverejníme

Marketing & Social Media

čoskoro zverejníme